ایمیل های بین جی‌میل و دیگر تامین‌کنندگان سرویس‌های ایمیل رمزگزاری نمی‌شود

       مشکلی که وجود دارد این است که وقتی ایمیلی به صورت رمزگزاری فرستاده نشود می‌تواند توسط دولت‌ها و یا هکرها خوانده شده وامکان دسترسی به شبکه‌های کاربران را به آنها بدهد.

       جی‌میل از سرویس(Transport Layer Security -TLS)  استفاده می‌کند تا «تونلی» برای رمزگزاری بین سرورهای گوگل و دیگران درست کند. زمانی که ایمیل‌ها در این تونل قرار دارند نمی‌توانند مورد جاسوسی قرار گیرند.

           اما این تونل دو سر دارد و نیاز است که هر دو طرفی که ایمیل را فرستاده و دریافت می‌کنند آن را رمزگزاری کنند و گوگل به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

    برای اینکه متوجه شوید که ایمیل‌تان از طریق رمزگزاری ایمن شده است، گوگل بخش جدیدی به عنوان گزارش شفافیت "Transparency Reportمنتشر کرده است که نشان می دهد کدامیک از میزبانان ایمیل از رمزگزاری استفاده می کنند. گوگل می گوید که کمتراز نیمی از پیام‌های ارسالی از سرور هات‌میل مایکروسافت، رمزگزاری می شود.

وقتی سخن از اطمینان پنهان نگه داشتن ایمیل‌ها از چشمان جاسوسان می شود، رمزگزاری تنها بخشی از داستان است. دو نوع رمزگزاری در ایمیل استفاده می شود؛ تونل‌ها که ایمیل‌ها را در مسیر رمزگزاری می‌کنند و روش "End-to-End " که ایمیل‌ها را هم در راه و هم مقصد محافظت می‌کنند، اجرای روش "End-to-End" راحت نیست اما رمزگزاری بین سرورها یا همان روش اول بیشتر استفاده می‌شود چرا که اختیار اعمال آن را در دست مدیران سیستم است.

 

/ 0 نظر / 33 بازدید